SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fat 10123157
nr 1012 3157
Fat
silver, 1915, dia 25, 350g. bucklor
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 januari 2016
kl 20:09:57
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Fat
nr 1012 3157
Fat
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
måndag 18 januari 2016 |
Silver
Silver